W dniach 19-20.10.2016 w Rzeszowie odbyły się kolejne spotkania zespołów tematycznych oraz zespołu merytorycznego w ramach projektu Podkarpacie młodych – edukacja, praca, satysfakcja!

W dniach 19-20.10.2016  w Rzeszowie odbyły się kolejne spotkania zespołów tematycznych oraz zespołu merytorycznego w ramach projektu  Podkarpacie młodych – edukacja, praca, satysfakcja! realizowanego przez Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie w partnerstwie z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Główną osią prac było omówienie wypracowanych rekomendacji dotyczących sytuacji osób młodych na lokalnym rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem działań, wskaźników oraz określenie ryzyk lub czynników determinujących wdrożenie tych rekomendacji. Zróżnicowanie instytucji których przedstawiciele wzięli udział w spotkaniu pozwoliło na wielowymiarową analizę problemów, z którymi borykają się osoby młode wchodzące na rynek pracy.

Gościem specjalnym był pan Piotr Stronkowski, współautor Badania ewaluacyjnego ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 

Dyskusja toczyła się wokół rozwiązań ustawowych ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *